• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
Poprzedni Następny
Dres Code

Dress code - czyli zestaw zasad, które wskazują w co należy się ubrać na daną okazję. Dzięki odpowiedniemu stosowaniu się do niego i odczytaniu możesz być pewien, że swoim strojem pokażesz się z najlepszej strony. Nie tylko zaprezentujesz się godnie i zwiększysz poziom pewności siebie ale również zyskasz w oczach innych. W szczególności, znajomość ta przysporzy Ci wielu sukcesów w życiu zawodowym, a już na pewno będzie niezbędna w życiu towarzyskim, w którym to wizerunek mężczyzny dobrze ubranego działa piorunująco nie tylko na płeć piękną ale i na brzydką. Mężczyzna obeznany i łatwo poruszający się w tematyce mody męskiej, jest jak wytrawny gracz pokerowy. Używa swojej modowej wiedzy jak kart do gry i odniesie sukces tylko gdy będą one mocne. Zapraszam więc do lektury, po której w swoim mankiecie od koszuli na spinki znajdziesz nie jednego asa modowego, a przy stole modowym bez cienia skrupułów i wątpliwości powiesz all in.

Causal

Rozpocznijmy więc od CASUALU. Określenie to oznacza swobodę. Jest to strój codzienny, wygodny ale zarazem stylowy. Nie można go mylić z niechlujnym połączeniem, np. spranych jeansów z wyświechtanym t-shirtem. Należy wybrać odzież schludną i w odpowiednim rozmiarze. Jeansy plus jednokolorowa prosta bawełniana bluzka uzupełniona sportową marynarką (np. bawełnianą) dodatki w formie paska, zegarka i wyczyszczonych butów, będą nienaganną wizytówką na spotkaniach ze znajomymi, luźnych imprezach integracyjnych z pracy i na uczelni.

Strój Biznesowy

Przejdźmy do STROJU BIZNESOWEGO. Składa się on z gładkiego lub w lekki wzorek garnituru w ciemnych kolorach grafitu lub granatu. Kolor czarny przeznaczony jest po godzinie 18 lub okazjonalnie, np. na pogrzeb lub ślub. Dodatkowo koszula z długim rękawem w stonowanych jasnych barwach i elegancki krawat odpowiedni do szerokości klap w marynarce oraz sylwetki mężczyzny. Buty powinny być ciemne, skórzane, dopasowane do garnituru. Do godz. 18 brązy po godz. 18 czerń.

Strój Koktailowy

Następnie rozważmy STRÓJ KOKTAJLOWY, który nie jest jedynie dress codem dla pań. U panów na przyjęcie lub wieczór obowiązuje ciemny garnitur, biała koszula i krawat w stonowanym kolorze. Klasyka, która zawsze jest modna. Dodanie poszetki dopełni strój.

Black And White

BLACK AND WHITE TIE to nic innego jak określenie stroju wieczorowego wizytowego. Na zaproszenie na bardzo uroczyste przyjęcie lub galę po godz. 20 mężczyzna powinien założyć muszkę wraz ze smokingiem, a więc określenie „black tie” paradoksalnie wcale nie oznacza krawatu lecz pomaga określić rangę okazji. „white tie” zaś określa uroczysty strój wieczorowy, konieczne jest założenie fraku. Dodatkowo poszetka i czarne lakierkowe buty będą perfekcyjnym uzupełnieniem stylizacji.

Elegancki

Choć w obecnych czasach dress code ulega mocnemu rozluźnieniu, a nie każdy mężczyzna ma swojej szafie smoking czy frak warto zachować bezpieczne, wciąż obowiązujące standardy, dzięki którym odnajdziesz się w każdej sytuacji robiąc dobre wrażenie na innych. Podsumowując: „Eleganckim się jest a nie bywa”. Pamiętaj! Pierwsze wrażenie początkiem sukcesu. Wykorzystaj garderobę jako asa w rękawie.

vitogianni.com

Polska marka o włoskiej jakości i precyzji